בית בריאות וטרינרי 

רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

 

מרפאה וטרינרית
רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון
03-6123263 ,09-7400-353

בית בריאות הוטרינרי  רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

מרפאה וטרינרית  רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון | 09-7400-353, 03-6123263

גור חדש זו תוספת נפלאה למשפחה ו אם תשתמשו בעצות שלי תזכו לבן/בת משפחה נפלאים ומהנים שרק יתרמו שמחה ואהבה לסביבתתם.

1. הרגלי אכילה- אולי החשוב מכל!!! פינוק הוא ה"מחלה " הקשה מכולן. מומלץ להרגיל את הגור לאכילת מזון מסחרי יבש לגורים בלבד מאיכות גבוהה אלא אם בכוונתכם להתחיל לבשל עבורו (BARF).

כללי יסוד עד להגעה למטרה : – 3- 4 ארוחות ליום - כל ארוחה אורכת כ- 11 דקות כאשר האחרונה לא יאוחר מ 1711. יציאה אחרונה מאוחר ככל שניתן ובכל מקרה 6 שעות אחרי הארוחה האחרונה. - המזון תמיד מורם ומים תמיד זמינים - לעולם לא בזמני הארוחות שלכם - לעולם לא מזון מהשולחן הערה חשובה לגבי פומראני ושאר ננסים : מזון יישאר לפחות עד גיל 3 חודשים זמין כל הזמן. מים מיותר לציין.

2. חינוך לצרכים- תנאי בל יעבור לאושר !! בתקופה שבה הגור אינו יוצא יש להרגילו לעשיית צרכים על עיתונים/ סדיניה אך גם זאת באזור מוגדר כגון גדר גורים או איזור תחום. בצד אחד יהיו צלחות האוכל והמים ובצד השני העיתונים . בפעמים הראשונות יש להניח אותו על העיתונים מיד בתום הארוחה - לשבח אותו בכל פעם שהוא עושה על העיתון ולתת חטיף טעים . כשהוא "מפספס" - יש לנזוף בו ( אסור להכות אותו – כך יוצרים פחדן/ תוקפן ) ולשים אותו מיד על העיתונים.

4 ימים לאחר חיסון ראשון ניתן לרדת למטה , ללא מגע עם כלבים אחרים , ומייד לאחר כל ארוחה / שתייה. כאשר הצרכים נעשו , לטפו ושבחו ותנו חטיף. אם עבר זמן ולא נעשו צרכים , חיזרו הביתה אך אל תשחררו אותו. תמתינו לראות אם יילך למקום בו הוא רגיל לעשות צרכים, תפסו אותו לפני שהוא מצליח, גערו קלות ורדו למטה או לחילופין הכניסו אותו לכלוב הטיסה / אזור מגודר.

לגורים שמתקשים ללמוד עשיית צרכים על עיתונים - ניתן להשתמש בכלוב טיסה או גדר גורים אשר בו ישהו כל זמן שאתם אינכם בבית ( כלב ימנע לעשות צרכים במקום שבו הוא ישן ואוכל). אם לאחר הטיול הגור לא עשה את צרכיו, חיזרו הביתה ושימו אותו בכלוב לכ- 31 דקות. קחו אותו לטיול שוב. אם עשה צרכים – תנו חטיף. אם לא- שוב לכלוב . הדרך הזו מעט קשה לביצוע אך מאד יעילה בזמן קצר ולטווח ארוך. הכלוב יכול לשמש לענישה באופן כללי אך עם הזמן יהפוך להיות מקום שהכלב ייהנה לישון בו משום שיחוש בו בטוח ונינוח.
​חשוב שמזון הגורים יהיה איכותי שרמת הנעכלות שלו גבוהה וכך גם איכות המרכיבים.

אסור : עצמות, מזון מטוגן ומתובל , ענבים,צימוקים, בצל , שום ושוקולד.

תוספות לא מבוקרות של מינרלים (סידן - קלציום) וויטימינים (ADE) מסוכנות! ארוחות:
 

גור חדש בבית

חשוב לציין שחלק מהתולעים מטיילות למקומות אליהם אינן אמורות להגיע: עור, כליות,אשכים,חוט שידרה ועוד. הסימנים הקליניים יהיו בהתאם.

מה לעשות: למנוע מכלבכם באופן מוחלט אכילת חיפושיות ולשחרר את הכלב עם מחסום . להימנע משחרור הכלבים בגנים ציבוריים שם נמצא מאגר החיפושיות .

לתת זריקת מנע , שזמן פעילותה 42 יום , כל חודש-חדשיים או שלושה חודשים בתקווה לקטול זחלים הנמצאים בגוף. טיפול חדשי קבוע !!! עם טריפקסיס או אדווקט ללא הרף יעשה גם את העבודה אבל !! שימו לב שיש לטפל במניעה של קרציות ללא קשר. בכל מקרה יש להגיע לטיפול , גם במקרה של חשד, כאשר יש את הסימנים הבאים:

הקאות ללא סיבה נראית לעין , ריור ולעלוע , קשיי בליעה ואכילה, שלשול לא מוסבר, הרזייה , אנמיה, עייפות וחולשה, שיעול יבש או רטוב או כחכוח. 

קדחת קרציות: הרוצח השקט....... השני.

קרציות ופרעושים יכולים להיות נשאים של טפילי דם. הסימנים לא תמיד ברורים והמחלה יכולה להיות אסימפטומטית זמן רב. אבחון מוקדם וטיפול מהיר הם שלב הראשון בתהליך. חלק מהטפילים יועברו בעקיצה וחלק בבליעה !!
 
כל ארוחה אורכת 10 דקות ,ארוחה אחרונה ב- 17:00 . יציאה אחרונה מאוחר ככל האפשר ולפחות 9 שעות אחרי הארוחה האחרונה.  לגבי כלבים גדולים אסור ארוחה גדולה או כמות גדולה של מים ואח"כ לבצע פעילות,

לחם וככלל פחמימות יכולים לגרום להיפוך הקיבה שזו סכנת חיים.

כמות האכלה: באופן שרירותי נהוג לתת 44 גר' לק''ג משקל גוף ליממה מחולק. הכמויות מתעדכנות לפי גודל, גיל, גזע וכיוב'.

חיסונים ושות' .... הערה מקדימה: חיסון פרבו / משושה אחרון חייב להינתן אחרי גיל 4 חודשים.
ניתן לרדת עם הכלב לאחר חיסון I אך לא לאפשר לבוא במגע עם כלבים אחרים. לאחר שני חיסונים אפשר לבוא במגע עם כלבים בריאים ומחוסנים . לאחר 3 חיסונים הכלב מחוסן.

הרגלים נוספים:

- רחצה: כמה שפחות (שאלו אותנו לפני קנייה). - אזניים: דאגו שלא ייכנסו מים פנימה ונקו עם מטלית לחה. - שיניים: "צחצחו" עם האצבע ע"מ להרגיל לצחצוח עתידי. לאחר מכן עם מברשת ו- Dental Kit.

- ציפורניים: תתרגלו לקצוץ מעכשיו וזו לא תהיה טראומה בעתיד.

- פרעושים וקרציות : מגוון רחב. ברבקטו/ נקסגארד / אקטיביל או וקטרה. - כלי אוכל ומים: מומלץ להשתמש בכלים מנירוסטה , במיוחד אצל כלבים גזעיים . - קולר : יש לשים מייד קולר ע"מ שהכלב יתרגל אליו מגיל צעיר. אנו ממליצים על שימוש ברתמה במיוחד לכלבים פחוסי פנים (פקינז, פאג, בוקסר) ולכלבים גדולים או מאד אקטיביים.

כלב שיאכל מזון כלבים בלבד, יהיה קשור, יהיה נקי מטפילים ויחוסן באופן סדיר , יפגוש אותנו רק 4 פעמים בשנה ו לביקורות וחיסונים.

מהם צעדי המניעה המומלצים ? בדיקה יום יום וטיפול מונע.

 
  מידע חיוני
בית בריאות וטרינרי ברמת גן של ד"ר פצ'ו עומד לרשותכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
  כתבו עלינו
כתבות מעיתונות של מקרים מעניינים ויוצאי דופן אשר התערבותו של ד"ר פצ'ו הצילה חיים.

מרפאה וטרינרית - הוד השרון

רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון

avibestvet@gmail.com

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

 ימי ב', ד', ו' בתיאום מראש

clock3, clock, time, schedule

09-7400-353
03-6123263

בית בריאות וטרינרי - רמת גן

רח' דב פרידמן 10 רמת גן 

avibestvet@gmail.com

6124193 -03

clock3, clock, time, schedule
print3, print, printer
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home10, home, house, building

ימים א' עד ה': 08:00 עד 21:00 
יום ו': 08:00-13:00

צור קשר

phone3, phone, contact, telephone, support, call
home10, home, house, building
phone3, phone, contact, telephone, support, call
  המרפאה
שירותי איבחון וטיפול למחלות עור, כירורגיה אורטופדיה, אבחון וטיפול בעיות.

שאלות לוטרינר