בית בריאות וטרינרי 

רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

 

מרפאה וטרינרית
רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון
03-6123263 ,09-7400-353

בית בריאות הוטרינרי  רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

מרפאה וטרינרית  רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון | 09-7400-353, 03-6123263

אופן הטיפול בדלקת
  • הווטרינר לוקח תרבית, כדי לזהות את מקור הבעיה. לאחר מכן, הוא מנקה את האוזניים של הכלב ולעתים נותן לו טיפות מסוג סורולן אוקנורל.
  • חשוב לציין שהעלות הראשונית גבוהה יחסית, אך מטרתה לאפשר אבחון מדויק ככל הניתן ובמהרה, כדי למנוע דלקות כרוניות. טיפול ממוקד (ושינוי הרגלים) עשוי להיות מועיל ביותר.
  • לאחר 10 ימים, לאחר שהגיעו תוצאות התרבית, תצטרכו להגיע לווטרינר לביקורת. במסגרת זו הוא יבדוק האם הטיפול יעיל, ובמידה וכן – תמשיכו איתו עד לסיום. במידה ולא חל שיפור במצב, ייתכן והווטרינר יחליף לכם את הטיפות. במידה ומדובר בדלקת שאינה כרונית, הטיפול עשוי להימשך שבועיים-שלושה.
  • לצורך הצלחת הטיפול תצטרכו לנקות את אוזניו של הכלב פעם אחת ביום, עד לביקורת. יש לנקות את האוזניים באמצעות צמר גפן, ובשום פנים ואופן לא בעזרת קיסם אוזניים! לאחר הניקוי, יש לשים את הטיפות שהווטרינר נתן לכם.
  • במידה ואתם מתקשים להזליף את הטיפות לאוזן או אם מתגלים תופעות לוואי במהלך תקופת הטיפול (חוסר תיאבון, טלטול הראש, איבוד שיווי משקל או הטיה של הצוואר), או אם הדלקת חוזרת לאחר שהראתה החלמה,יש ליידע את הווטרינר ולהגיע אליו לצורך המשך טיפול.
במקרה שהדלקת חוזרת
כאשר הדלקת חוזרת ללא כל סיבה, ייתכן ובלוטת התריס אינה מתפקדת כראוי. תפקודה הלקוי מעודד דלקות אוזניים חוזרות ונשנות. במצב כזה, ניתן לבצע טיפול אנטיביוטי, שטיפה בהרדמה או טיפול כירורגי, במידת הצורך.
 
לכלבים יש חושים מפותחים מאוד, ואחד מהם הוא חוש השמיעה. לכן, אין זה מפליא שכאשר קיימת בעיה כלשהי באוזן, איכות חייו נפגעת מאוד. חשוב לזכור שהכלב לאיכול לדווח לכם ברגע שהוא חש אי נוחות קלה, ולכן במקרים רבים ייתכן ותבחינו שקיימת בעיה כלשהי, רק לאחר כאשר היא הפכה לחמורה. לכן, חשוב לפנות כבר באותו הרגע לווטרינר, ולא לדחות.

אוזניו של הכלב
ניתן לדבר על חלוקה לשלושה אזורים עיקריים כאשר מתייחסים לאוזני הכלב: האוזן החיצונית, התיכונה והפנימית. כל אחד מהחלקים האלה עלול להיות נגוע, אך האוזן החיצונית היא הרגישה ביותר. כאשר קיימת דלקת חמורה באוזן החיצונית ומתעלמים ממנה, היא עלולה להתפשט ולפגוע גם בחלקים האחרים, לכן חשוב שהכלב יבדק אצל וטרינר.

מה עלול לגרום לבעיה?
ישנם גורמים שונים העלולים לגרום לדלקת באוזניו של חברינו הנאמנים: טפילים וחיידקים, גורמים אלרגניים ולכלוך. התוצאה עשויה להיות גרד, דלקת ואפילו זיהום. צורך המשפך של תעלת האוזן לוכדת גורמים שונים, אשר עלולים לגרום לדלקות ולזיהומים.

כלבים אלרגיים מפתחים בעיות אוזניים יותר מכלבים אחרים וכל דבר עשוי להשפיע עליהם – שינוי תזונה, רחצה וכו'. כלבים גזעיים לרוב רגישים יותר מכלבים מעורבים. כלבים בעלי אוזניים נפולות סובלים יותר מהתופעה בהשוואה לחבריהם בעלי האוזניים הזקורות.
 
 

 דלקות אוזניים בקרב כלבים

 
  מידע חיוני
בית בריאות וטרינרי ברמת גן של ד"ר פצ'ו עומד לרשותכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
  כתבו עלינו
כתבות מעיתונות של מקרים מעניינים ויוצאי דופן אשר התערבותו של ד"ר פצ'ו הצילה חיים.

מרפאה וטרינרית - הוד השרון

רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון

avibestvet@gmail.com

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

 ימי ב', ד', ו' בתיאום מראש

clock3, clock, time, schedule

09-7400-353
03-6123263

בית בריאות וטרינרי - רמת גן

רח' דב פרידמן 10 רמת גן 

avibestvet@gmail.com

6124193 -03

clock3, clock, time, schedule
print3, print, printer
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home10, home, house, building

ימים א' עד ה': 08:00 עד 21:00 
יום ו': 08:00-13:00

צור קשר

phone3, phone, contact, telephone, support, call
home10, home, house, building
phone3, phone, contact, telephone, support, call
  המרפאה
שירותי איבחון וטיפול למחלות עור, כירורגיה אורטופדיה, אבחון וטיפול בעיות.

שאלות לוטרינר