בית בריאות וטרינרי 

רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

 

מרפאה וטרינרית
רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון
03-6123263 ,09-7400-353

בית בריאות הוטרינרי  רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

מרפאה וטרינרית  רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון | 09-7400-353, 03-6123263

בדיוק לזה היתה הכוונה במשפט שלעיל, שמזון כלבים או מזון חתולים טעים לבעל החיים אינו בהכרח טוב גם מבחינת מרכיביו, שהלא שומנים וחומרי טעם מלאכותיים יכולים לחפות על היעדר מרכיבים תזונתיים ולהסוות אותם בטעם טוב (בדיוק כפי שצ'יפס טעים לנו יותר מכרוב ניצנים...).

וטרינר יוכל לייעץ לכם אודות סוגי ויצרני מזון מומלצים, העונים לדרישות אלו. חשוב לזכור שלפעמים מזון חתולים/כלבים זול נהנה ממחיר נמוך כי במרכיביו יש חומרים זולים יותר ופחות בריאים. אולי תחסכו כמה שקלים בקנייתו, אך בריאותה של החיה תיפגע, ואולי תצריך בעתיד טיפול וטרינרי יקר.

מזון שאינו בריא יכול לגרום לבעיות סוכרת, בעיות עיכול וקיבה, הקאות, השמנה, החלשה, בעיות לב ועוד – כל אלו מקצרים את אורך חיי בעל החיים, ופוגמים באיכות חייו.

במקרים שבהם חיית המחמד שלכם כבר סובלת מבעיה רפואית או נמצאת במצב רפואי מיוחד, ייתכן כי הווטרינר ימליץ לכם לעבור ממזון רגיל למזון רפואי לכלבים/לחתולים, שמורכב מבחינה תזונתית כדי לענות על צרכים רפואיים מיוחדים.

לאור כל האמור להלן, אל תקנו אוכל לחיית המחמד שלכם כלאחר יד – נצלו את הידע, הניסיון והמומחיות של הווטרינר שלכם. גשו אל וטרינר והתייעצו עמו לגבי המזון הנכון לבעלי חיים.
 
תפקידו של וטרינר אינו מתמצה רק במתן חיסונים או בבדיקתה של חיית המחמד כשהיא חולה או פצועה. וטרינר יכול לסייע לכם גם בגידולו היומיומי של בעל החיים, בעזרת ייעוץ ומתן עצות לגבי פיתוח הקשר עם החיה, התנהגותה, והכי חשוב – התזונה שלה.

מרפאה וטרינרית נועדה כדי לענות על שאלותיכם ולכוון אתכם בנושא המזון הנכון לבעלי חיים. אל תזלזלו בנושא התזונה של בעל החיים שלכם. רבים נוטים להגיע לחנות החיות ופשוט לרכוש את המזון לכלבים או לחתולים הראשון שהם רואים, או מקסימום על פי השוואת מחירים מהירה בין המוצרים השונים.

הם טועים לחשוב כי עבור החיה זה לא משנה, ולכל היותר, אם הטעם לא יישא חן בעיניה יחליפו את האוכל באחר, של יצרן שונה. אך האוכל שאתם רוכשים עבור חיית המחמד חייב להיות יותר מרק "טעים" – הוא צריך להיות גם בריא. במקום לסדר לחתול ולכלב שלכם מפגש קבוע עם וטרינר בעתידם בשל בריאות לקויה, כדאי להתייעץ כבר היום עם וטרינר כדי למנוע מצב שכזה מלכתחילה.

מהו בעצם המזון הנכון לבעלי חיים?
תזונה נכונה היא כזו שמותאמת לסוג בעל החיים, שכן לכל חיה יש צרכים תזונתיים שונים עקב מבנה גופה ואופן פעולתו, ובנוסף, על המזון הנכון להכיל את כל המרכיבים התזונתיים הדרושים לאותו בעל חיים, ובכמויות הנכונות – בלי עודפי שומן וסוכר, למשל.
 
 

 המזון הנכון לבעלי חיים

 
  מידע חיוני
בית בריאות וטרינרי ברמת גן של ד"ר פצ'ו עומד לרשותכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
  כתבו עלינו
כתבות מעיתונות של מקרים מעניינים ויוצאי דופן אשר התערבותו של ד"ר פצ'ו הצילה חיים.

מרפאה וטרינרית - הוד השרון

רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון

avibestvet@gmail.com

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

 ימי ב', ד', ו' בתיאום מראש

clock3, clock, time, schedule

09-7400-353
03-6123263

בית בריאות וטרינרי - רמת גן

רח' דב פרידמן 10 רמת גן 

avibestvet@gmail.com

6124193 -03

clock3, clock, time, schedule
print3, print, printer
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home10, home, house, building

ימים א' עד ה': 08:00 עד 21:00 
יום ו': 08:00-13:00

צור קשר

phone3, phone, contact, telephone, support, call
home10, home, house, building
phone3, phone, contact, telephone, support, call
  המרפאה
שירותי איבחון וטיפול למחלות עור, כירורגיה אורטופדיה, אבחון וטיפול בעיות.

שאלות לוטרינר