בית בריאות וטרינרי 

רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

 

מרפאה וטרינרית
רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון
03-6123263 ,09-7400-353

בית בריאות הוטרינרי  רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

מרפאה וטרינרית  רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון | 09-7400-353, 03-6123263

סיוע למערכת החיסונית
חתולים הם חיה סקרנית מאוד והיצר ההרפתקני שלהם קורא להם לצאת ולחקור את הסביבה. חתולי מחמד אשר נמצאים מחוץ לבית יכולים להגיע למרחקים גדולים מאוד ולפגוש שלל גורמים זרים – מכרסמים, ציפורים ובעיקר חתולים אחרים. חתולים זרים אלו יתכן ונושאים שלל מחלות מסכנות חיים. גם חתולי בית שלא אמורים לצאת יכולים לברוח ואף לכמה שעות ולסכן את עצמם במפגש עם חתול הרחוב השכונתי ואולי בכלל הבעלים הם אלו שיכניסו את הגורם ההדבקה אל הבית אחרי מגע עם חתול זר או צרכיו. לכן כבר בגיל צעיר מאוד יש לתת חיסון לחתול אשר יכין את המערכת החיסונית שלנו למקרה של הדבקה. חיסונים אלו מורידים משמעותית את הסיכון לחלות במחלה קשה ומתן חיסון חוזר אחת לשנה ישמר את חוזק המערכת החיסונית עד לפעם הבאה.

 

חיסון מרובע לחתול
החיסון הראשון שמומלץ לתת לחתול הוא החיסון המרובע. חיסון זה הניתן להם כשהם עוד גורים מגן עליהם מן המחלות הנפוצות והמסוכנות ביותר לחתול: חתלתלת - נגיף קטלני הפוגע במערכת העיכול ולאחר מכן מתפשט לשאר המערכות ומוביל למוות כמעט ודאי, הרפס – מחלה דלקתית הפוגעת במערכת הנשימה ועלולה לגרום לנזקים לעיניים, לאף ולפה, קליצ'י – כמו ההרפס, פוגע במערכת הנשימה, בעיניים ועוד, כלמידיה – מחלה שיכולה לעבור בין זנים שונים של בעלי חיים ואף לבני אדם ופוגעת בדלקות עיניים וריאות. חיסון לחתול מונע מוות מיותר של גורים צעירים ועוזר להם להתמודד עם המחלות גם כשהם מתבגרים ובאופן ישיר גם מגן על הבריאות שלכם. חשוב לציין שמעבר לתופעות לוואי מעטות אין כל סכנה במתן החיסון.

 

חיסון כלבת וטיפולי מניעה אחרים
במזל גדול הכלבת איננה עוד שכיחה בישראל וכמעט ולא נשמעים מקרים של הדבקות בה בקרב חיות בר. באופן מעשי חתולים אכן יכולים להידבק בכלבת אך הסיכוי לכך קטן. לכן מתן חיסון לחתול צריך להתבצע רק אם אתם גרים באזור מוקף חיות בר וכאשר החתול אוהב להסתובב בו בחופשיות. בעיה רפואית נוספת ממנה סובלים חתולי גינה היא תולעי מעיים. תולעים אלו יוצרות אי נוחות לחתול ומזיקות למערכת העיכול שלו. הטיפול הפשוט ביותר כנגד תולעים הוא כדור תילוע אך ניתן לתת הטיפול גם בזריקה. בכל הקשור לחיסון לחתול וטיפולים רפואיים יש לגשת אך ורק לווטרינר מורשה ומקצועי. במרפאה של ד"ר פ'צו תוכלו לקבל הסבר מעמיק על חשיבות החיסון לחתול ולכלב וכמובן להעניק לחיית המחמד טיפול רפואי מתקדם.
 

חיסון לחתולים- בעד ונגד? 

 
  מידע חיוני
בית בריאות וטרינרי ברמת גן של ד"ר פצ'ו עומד לרשותכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
  כתבו עלינו
כתבות מעיתונות של מקרים מעניינים ויוצאי דופן אשר התערבותו של ד"ר פצ'ו הצילה חיים.

מרפאה וטרינרית - הוד השרון

רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון

avibestvet@gmail.com

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

 ימי ב', ד', ו' בתיאום מראש

clock3, clock, time, schedule

09-7400-353
03-6123263

בית בריאות וטרינרי - רמת גן

רח' דב פרידמן 10 רמת גן 

avibestvet@gmail.com

6124193 -03

clock3, clock, time, schedule
print3, print, printer
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home10, home, house, building

ימים א' עד ה': 08:00 עד 21:00 
יום ו': 08:00-13:00

צור קשר

phone3, phone, contact, telephone, support, call
home10, home, house, building
phone3, phone, contact, telephone, support, call
  המרפאה
שירותי איבחון וטיפול למחלות עור, כירורגיה אורטופדיה, אבחון וטיפול בעיות.

שאלות לוטרינר