בית בריאות וטרינרי 

רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

 

מרפאה וטרינרית
רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון
03-6123263 ,09-7400-353

בית בריאות הוטרינרי  רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

מרפאה וטרינרית  רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון | 09-7400-353, 03-6123263

מהם טפילי עור
ישנם סוגים רבים של טפילי עור שיכולים להימצא על עורם של חיות המחמד האהובות שלנו והם עלולים לגרום שלל בעיות רפואיות שמסכנות אותם. טפילים אלו הם ברובם חרקים ופרוקי-רגליים כמו פרעושים וקרציות. פרעושים וקרציות נצמדים לעור הכלב ומוצצים את דמו. קרציה או פרעוש בודד על עור הכלב אינם מהווים סכנה גדולה, אך לרוב כאשר רואים אחת, ישנה סבירות גבוהה שיש עוד רבים כמותה. כמות גדולה של קרציות ופרעושים עלולה לגרום לפצעים וגירודים ולהעלאת הסיכון של הדבקת הכלב בחיידקים ווירוסים שגורמים למחלות מסכנות חיים כמו קדחת קרציות. אקריות גם הן טפילי עור אצל כלבים אך הן קטנות במיוחד ולרוב שמים לב לסימפטומים של הבעיות הרפואיות שהן גורמות לפני שרואים אותן בעצמן.

 

כיצד מגיעים הטפילים לעור הכלב
הטפילים אינם מופעים באורח פלא על הכלב והוא נדבק בהם לרוב כאשר הוא מסתובב לצד בעלי חיים נגועים אחרים או באדמה ודשא בהן הטפילים מתרבים. גם כלבים שאינם מרבים להסתובב מחוץ לבית יכולים למצוא את עצמם עם פרעושים וקרציות שכן אלו יכולים לגם להגיע בבגדים של הבעלים ואף ממכרסמים וציפורים שמסתובבים בחצר ובמרפסת. לכן כדאי לבצע בדיקות תכופות בחיפוש אחר טפילי עור אצל כלבים וניתן לעשות זאת על ידי סירוק הפרווה במסרק צפוף ממש כפי שמחפשים כינים בשיער של ילדים. כמו כן מומלץ לחפש מושבות של אקריות מתחת לאוזניים של הכלב ובקפלים של העור. אזורי עור נגועים באקריות נראים כמו שכבה שחורה ומתפוררת ממנה הכלב ינסה להיפתר בגירוד.

 

טיפול בטפילי עור
ישנם פתרונות רבים למניעת טפילי עור אצל כלבים. קולר מניעה למשל, אשר חוגרים לצוואר הכלב, מפריש לאורך זמן חומר בעל רעילות נמוכה אשר לא מסכנת את הכלב או את בעליו אך עבור החרקים הקטנים מדובר בסכנה של ממש. כמו כן, ישנן אמפולות לפיזור על העור בעלות עוצמה רבה יותר מהקולר ומטרת היא טיפול ממוקד ומהיר יותר כנגד המזיקים. במקרים בהם לא נראה שהדרכים הרגילות עוזרות וכאשר נראה שהכלב אינו חש בטוב יש לגשת לטיפול וטרינרי במהרה. רק במרפאה וטרינרית מקצועית הכלב יוכל לקבל טיפול יעיל כנגד הטפילים וגם לטפל במחלות הנגרמות על ידן. במרכז הרפואי של ד"ר פצ'י לחיות מחמד נוכל להעניק טיפול מקיף כנגד טפילי עור אצל כלבים ולסייע בפתרון כל בעיה רפואית על מנת שהכלב שלכם יזכה בחיים בריאים וארוכים.
 

טפילי עור אצל כלבים

 
  מידע חיוני
בית בריאות וטרינרי ברמת גן של ד"ר פצ'ו עומד לרשותכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
  כתבו עלינו
כתבות מעיתונות של מקרים מעניינים ויוצאי דופן אשר התערבותו של ד"ר פצ'ו הצילה חיים.

מרפאה וטרינרית - הוד השרון

רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון

avibestvet@gmail.com

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

 ימי ב', ד', ו' בתיאום מראש

clock3, clock, time, schedule

09-7400-353
03-6123263

בית בריאות וטרינרי - רמת גן

רח' דב פרידמן 10 רמת גן 

avibestvet@gmail.com

6124193 -03

clock3, clock, time, schedule
print3, print, printer
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
home10, home, house, building

ימים א' עד ה': 08:00 עד 21:00 
יום ו': 08:00-13:00

צור קשר

phone3, phone, contact, telephone, support, call
home10, home, house, building
phone3, phone, contact, telephone, support, call
  המרפאה
שירותי איבחון וטיפול למחלות עור, כירורגיה אורטופדיה, אבחון וטיפול בעיות.

שאלות לוטרינר