וטרינר תל אביב
וטרינר בצפון
וטרינר רמת גן
וטרינר ראשון לציון
חיסונים לכלבים
וטרינר עד הבית
שירות וטרינרי
וטרינר ניידחזור למעלה
  להזמנת תור חייגו: 0722-575-219
או מלאו פרטים בטופס המצורף:
 
 
     
 
סיפור על חתולה וכיס מרה

החתולה בבה אבדה מחיוניותה מזה מספר חודשים. כבר שנתיים שהיא מקיאה לסירוגין , מרזה ונחבאת אל הכלים. אם הגעתה למרפאה הוטרינרית נראה שהמצב אינו מעודד. בדיקות הדם הראו תפקוד כבד לקוי ולאחר בדיקת האולטראסאונד הובהר הגרוע מכל:

חשד לגידול של הכבד – כיס המרה – הלבלב או של כולם. קשה מאד ל"הפריד" ע"י הדמיה תהליך פתולוגי במיוחד אם הוא נוגע ללבלב או לצינור כיס המרה המשותף. הדמיית המעי הדק (תריסריון) גם היא קשה והאבחנה הסופית ניתנת לביצוע רק בעזרת הדמיה ויזואלית היינו פתיחת בטן.

אצל בעלי חיים ובני אדם זהו איזור שכאשר אחד האיברים בו נגוע ישנה השפעה מיידית על כל אלה שמסביבו. הטיפול בד"כ קשה וההצלחות נדירות.

      

החלטנו יחד עם בעליה המודאגים של "בבה" על פתיחת בטן בדעה שהסיכוי להצלחה והחלמה נמוכים מאד .לאחר פתיחת הבטן הובהר לנו שהמצב אכן חמור כפי ששיערנו. כיס המרה והצינורית המובילה ממנו אל התריסריון היו מעובים וקשים למגע מה שמסמל תהליך כרוני שנמשך הרבה מאד זמן. הכבד כבר צהוב והלבלב נראה מודלק.

לאחר הניתוח "בבה" הושארה לטיפול תומך בכלוב חמצן עם תזונה תוך וורידית.

מה שחשוב לדעת ותמיד לזכור שכל סימן קליני (הקאה-שלשול-חוסרתיאבון-אפאטיה-ישנוניות- חוסר רצון לשתות- אי מנוחה ועוד )  שנמשך מעל יממה !! ללא הסבר מניח את הדעת מחייב בדיקה לעומק שאם לא כן הטיפול לעיתים קשה-ארוך והרבה פעמים ביתי אפשרי. אז גם המעשה "ההרואי" ביותר מתברר כמעט מדי-מאוחר מדי.

 
 
     
 
 
 
 
 
 
 


מספרה לכלבים | 
     
 
בית חולים וטרינרי
רח' דב פרידמן 10 רמת גן  /  טל': 0722-575-219 / פקס: 6124193 -03

מרפאה וטרינרית
רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון /  טל': 0722-575-220 
/  מייל: 
petcho@netvision.net.il
 
 
קידום אורגני | קידום אתרים