וטרינר תל אביב
וטרינר בצפון
וטרינר רמת גן
וטרינר ראשון לציון
חיסונים לכלבים
וטרינר עד הבית
שירות וטרינרי
וטרינר ניידחזור למעלה
  להזמנת תור, מלא פרטים בטופס המצורף :
 
בית חולים וטרינרי 0722-575219
מרפאה וטרינרית 0722-575220
     
 

רופא עיניים לכלבים


כפי שבני אדם סובלים מלא מעט בעיות עיניים במהלך חייהם, חלקן תורשתיות, מולדות או מצטברות, בעיות קבועות או זמניות, כך גם כלבים רבים נאלצים להתמודד במהלך חייהם עם בעיות עיניים שונות, בעיות שמאלצות את בעליהם לקחת אותם אל רופא מומחה לעיניים אצל כלבים.

לפני שנסביר אילו בעיות עיניים עלולות לצוץ אצל כלבים, חשוב לנו להסביר מדוע יש צורך לקחת אותם אל רופא שמתמחה בבעיות עיניים לכלבים. למעשה התשובה די פשוטה, בדיוק כמו שרופא משפחה לא יכול לטפל בבעיות עיניים אלא הוא ישלח אותנו לרופא מומחה, כך גם וטרינר שאיננו מתמחה במחלות עיניים אצל כלבים, לא יכול לטפל בכלב שלנו.

בעיות עיניים אופייניות אצל כלבים
אחרי שסיכמנו שכמו אצל בני אדם, גם כלבים סובלים מבעיות עיניים, כעת נגלה שמדובר במחלות ובעיות דומות למעשה. למשל, בדומה לאנשים מבוגרים, גם כלבים מבוגרים עלולים לסבול מקטרט. ככל שהכלבים מזדקנים יותר כך הסיכוי שיסבלו מתופעה זו גדלה.

בדומה לבני אדם, גם ישנן גם דלקות עיניים אצל כלבים. בדרך כלל מדובר בדלקות שגורמות להפרשת יתר מהעיניים. מדובר על דלקות שנוצרות עקב זיהום, אלרגיה, חשיפה לחומרים שונים ועוד. אפשרויות נוספת שאותן הפרשות נוצרות כתוצאה מסתימה של צינור ניקוז הדמעות, וגירוי בקרנית. רופא עיניים לכלבים ידע לאבחן את הבעיה ובהתאם גם להתמודד איתה.

בעיות נוספות כגון דפורמציה של עפעפיים, ריסים במיקומים פנימיים או בעיות דמיעה יגרמו לכם גם לחשוב שמשהו אינו כשורה בעיני בעל החיים שלכם.

עוד תופעה מוכרת אצל בני אדם, שקיימת גם אצל כלבים היא גלאוקומה. מצב שההגדרה הרפואית שלו הוא לחץ תוך עיניי, דבר  שמוביל לעיוורון. חשוב להדגיש שהוא נגרם כתוצאה ממחלות מסוימות וכן זיקנה אצל גזעים מסוימים.

כיצד מטפלים בבעיות עיניים אצל כלבים?
הדרך הנכונה והטובה ביותר, היא ללכת לווטרינר, רופא עיניים לכלבים, שיבחן את הבעיה ויציע טיפול, תרופתי או אחר. קחו בחשבון שאם מדובר בכלבים מבוגרים, ייתכן ואין מה לעשות שכן, שום טיפול לא יכול לעזור או שהטיפול עצמו עלול לגרום יותר נזק מתועלת. כאן המקום לציין, שבעיות רבות קשורות הן לגיל של הכלב והן לגזע שלו, וישנם גזעים מסוימים שמרבית הסיכויים שהם ייאלצו להתמודד עם הבעיות בכל מקרה.

לסיום, אנחנו רוצים להמליץ לכם על ד"ר אבי פ'צו, וטרינר מתמחה בטיפולי עיניים. לד"ר פ'צו בית חולים ברמת גן ומרפאה הוד השרון, והוא מטפל בעשרות כלבים מדי שבוע מאזור גוש הדן והשרון. אם כלבכם סובל מבעיה בעיניים, אנחנו מזמינים אותכם ליצור קשר במהרה. עיניים אינן "סולחות" ולעיתים קרובות הנזק הוא בלתי הפיך.
 
     
 
 
 
 
 
 
 


מספרה לכלבים | 
     
 
בית חולים וטרינרי
רח' דב פרידמן 10 רמת גן  /  טל': 0722-575-219 / פקס: 6124193 -03

מרפאה וטרינרית
רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון /  טל': 0722-575-220 
/  מייל: 
petcho@netvision.net.il
 
 
קידום אורגני | קידום אתרים