בית בריאות וטרינרי 

רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

 

מרפאה וטרינרית
רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון | 09-7400-353
 

בית בריאות הוטרינרי  רח' דב פרידמן 10 רמת גן |  03-6123-263

מרפאה וטרינרית  רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון | 09-7400-353

יללות המשדרות מצוקה
כלבים וחתולים אינם יכולים לדבר בשפת האדם, אבל הם בהחלט מדברים, גם אם הדבר מתבצע באמצעות יללות. כל בעלים של חיית מחמד יודע לזהות הבדלים ביללות, כאשר יללות מצוקה מאופיינות לרוב בתכיפות רבה ובעוצמה חדה.

יללות מסוג זה יכולות להעיד על פציעה או על כאבים חדים. במקרים מסוג זה, מומלץ לגשת אל החיה ולבחון את תנועותיה. סביר להניח כי אופן התנועה של החיה יספק לכם את המידע הדרוש על מנת לזהות את מקור הבעיה. סביר להניח שהן ילקקו את האזור הפצוע או הכואב, יצלעו או יחככו אותו בניסיון לסלק את התחושה הלא נעימה. במידה שחיית המחמד מניחה לכם להתקרב, תוכלו לבדוק את האזור המדויק על מנת לאבחן את הבעיה.

באותה המידה שיש חיות אשר קוראות לעזרה ומביעות מצוקה באופן ווקלי, חיות אחרות, או במקרים אחרים, תסמינים של מחלות בחיות מחמד יכולים לבוא לידי ביטוי דווקא בשקט לא אופייני. במצב זה, כלב יפסיק לנבוח, חתול ימנע מליילל ועוד. לעתים שקט זה יהיה מלווה בהסתגרות בפינה, במבטים עצובים, בחוסר תיאבון ובשינה מרובה.

כמו לבני אדם, לכל חיה יש את האופי שלה. כך, למשל, בעוד כלבים מסוימים יביעו מצוקה על ידי הסתגרות בפינה החביבה והבטוחה שלהם, כלבים אחרים יכולים להיצמד לבעליהם ולהראות מצוקה כל אימת שזה מתרחק. יש לציין כי התנהגות מסוג זה אינה מוגבלת רק לתסמינים של מחלות בחיות מחמד, אלא יכולה גם להביע על מצוקה נפשית. אותו הדין נכון גם לגבי חתולים, כאשר אלה יכולים להיצמד לרגלי בעליהם, לקרוא להם בקול ואף לסרב לאכול כאשר בעליהם אינו "שומר" עליהם או מגיש להם אותו ישירות.
 
חיות מחמד הן בנות משפחה, וכפי שאנו רוצים שלבני משפחתנו יהיה טוב, כך אנו גם דואגים לרווחתן של החיות. אולם בניגוד לבני אדם, אשר יכולים לבכות, להצביע על איפה שכואב ואפילו להגיד מה הם מרגישים, חיות מחמד מתקשות להסביר מה הבעיה, או שפשוט אנו מתקשים בזיהוי תסמינים של מחלות לחיות מחמד.

כל מי שגידל חתולים, כלבים או חיות מחמד אחרות מכיר את הסיטואציה בה אנו מבחינים כי דבר מה אינו כשורה. אף על פי שאף אחד מאיתנו הוא לא דר' דוליטל ואיננו יכולים להבין את שפת החיות, אנו נמצאים בקרבתן של חיות המחמד שלנו מספיק זמן על מנת להכיר את דפוסי ההתנהגות הרגילים שלהן.

לכן, אנו יכולים להבחין בדפוסי התנהגות חריגים – חיית המחמד מסתגרת בעצמה, היא נראית פחות פעלתנית או יותר מדי פעלתנית. לעתים (אם כי לא תמיד) שינויים בהתנהגות יכולים להעיד על מצוקה קבועה או חולפת או על תסמינים של מחלות לחיות מחמד.

סוגים של תסמינים של מחלות לחיות מחמד
ישנם סוגים רבים מספור של תסמינים של מחלות בחיות מחמד וקצרה היריעה מלהציג את כולן כאן, אולם לפניכם מספר דוגמאות של תסמינים.
 

תסמינים של מחלות לחיות מחמד

 


לזימון תור מלאו את הפרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  מידע חיוני
בית בריאות וטרינרי ברמת גן של ד"ר פצ'ו עומד לרשותכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
  כתבו עלינו
כתבות מעיתונות של מקרים מעניינים ויוצאי דופן אשר התערבותו של ד"ר פצ'ו הצילה חיים.

שעות פעילות

ימים א' עד ה': 08:00 עד 21:00
יום ו' : 09:00 עד 20:00

 

מרפאה וטרינרית - הוד השרון

רח' ארלוזורוב 19 הוד השרון

avibestvet@gmail.com

envelop2, envelop, mail, email, contact, letter

ימי ב', ד', ו' בתיאום מראש

clock3, clock, time, schedule

בית בריאות וטרינרי - רמת גן

רח' דב פרידמן 10 רמת גן 

avibestvet@gmail.com

6124193 -03

צור קשר

home10, home, house, building
phone3, phone, contact, telephone, support, call
print3, print, printer
home10, home, house, building
phone3, phone, contact, telephone, support, call
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter
  המרפאה
שירותי איבחון וטיפול למחלות עור, כירורגיה אורטופדיה, אבחון וטיפול בעיות.

לזימון תור מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

שאלות לוטרינר